poniedziałek, 11 lutego 2013

Mieszanka paszowa

Przepis na własną mieszankę paszową dla konia. Składniki podane poniżej to wszystko co można dodać do takiej mieszanki, a więc wybieraj rozważnie. Konie też mają swoje gusty smakowe, więc pamiętaj, że to co ci smakuje, nie musi smakować koniowi. Taką mieszankę dodaje się do codziennej porcji np. owsa. Różnica między paszami w sklepach sprzedawanych po minimum 50 zł za 20 kilo będzie jedynie w wyglądzie. Ręcznie robiona nie będzie zawierać granulatu. Ziół nie dodaje się zbyt dużo, zwłaszcza tych o ostrym smaku czy zapachu.

Składniki
> Jęczmień (najlepiej gnieciony)
> Owies
> Pszenica (najlepiej otręby)
> Kukurydza (nie za dużo) (cała, śrutowana lub płatki)
> Siemię lniane
> Groch (nie za dużo) (gnieciony, cały)
> Słonecznik
> Żyto (nie za dużo)
> Sieczka z siana/słomy
> Czarny owies
> Lucerna suszona
> Suszona marchew
> Orkisz
> Orzechy Laskowe
> Rodzynki
> Pestki słonecznika (niełuskane)
> Olej (lniany, słonecznikowy, osetowy)
> Czosnek (suszony)
> Banan (suszony)


> Echinacea
> Liście malin
> Kwiat lipy
> Imbir suszony (proszek)
> Pietruszka
> Tymianek
> Pokrzywa
> Mniszek
> Ruta
> Mięta
> Lucerna
> Rozmaryn
> Ślaz dziki
> Podbiał pospolity
> Babka lancetowata
> Szałwia
> Rumianek








15 komentarzy:

  1. Głupoty wypisujesz dziewczyno, żeby ustalić odpowiednią dawkę pokarmową dla konia trzeba mieć trochę wiedzy, a nie przeczytać pierwszy lepszy skład końskiego muesli i stwierdzić, że można dodać garstkę tego i tamtego i gotowe. Widocznie trzeba było iść do szkoły. Najgorsze, że potem dzieciaczki kochające swoje koniki też zaczną im robić takie "pasze" co może źle się skończyć dla koni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aj, moja trenerka sama to daje i co? I gówno, konie są energetyczne i dobrze wie co robi!

      Usuń
    2. Pff... Co ma do tego to, że ona nie chodzi do szkoły? Argument z dupy wzięty. Mojemu koniowi smakuje. Pani tu powyżej ^ dobrze mówi; konie są potem zdrowe i energiczne a chyba taka mieszanka jest lepsza niż opychanie konia cukrem, nieprawdaż?

      Usuń
  2. Dlaczego nie chodzisz do szkoły?Powiedz :)
    Super Blog!

    OdpowiedzUsuń
  3. Co wy pierdolicie ?! Ludzie .... Potrujta sie sami a nie konie !

    OdpowiedzUsuń
  4. Widzę, że przedstawiciel marki produkującej pasze się udziela...

    OdpowiedzUsuń
  5. Żeby ustalić dawkę żywieniową nie wystarczy znać jakie składniki koń może zjeść. Trzeba wziąć pod uwagę energetycznosc każdego z nich, wagę i wiek konia oraz jego zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Przygotowanie pełnowartościowej dawki żywieniowej dla konia nie polega na wsypaniu na oko garści tego, czy tamtego. Dodatkowo, wypisałaś otręby pszenne. To prawda, znajdują się w wielu paszach niższej półki. Mają one jednak bardzo niekorzystny wpływ na konia, gdyż zawierają zly stosunek Ca:P. Powinien być 1:1, otręby pszenne mają 1:30. Żywienie otrębami pszennymi może powodować osteoporozę. Moja rada, swojego konia karm, czym chcesz. Ja o żywieniu wiem sporo, ale wciąż nie tyle aby kogoś pouczać. Wiele osób ślepo wierzy w to co znajdzie w internecie, nie zaśmiecajmy go więc informacjami co do których nie mamy pewności.

    OdpowiedzUsuń
  6. Żeby ustalić dawkę żywieniową nie wystarczy znać jakie składniki koń może zjeść. Trzeba wziąć pod uwagę energetycznosc każdego z nich, wagę i wiek konia oraz jego zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Przygotowanie pełnowartościowej dawki żywieniowej dla konia nie polega na wsypaniu na oko garści tego, czy tamtego. Dodatkowo, wypisałaś otręby pszenne. To prawda, znajdują się w wielu paszach niższej półki. Mają one jednak bardzo niekorzystny wpływ na konia, gdyż zawierają zly stosunek Ca:P. Powinien być 1:1, otręby pszenne mają 1:30. Żywienie otrębami pszennymi może powodować osteoporozę. Moja rada, swojego konia karm, czym chcesz. Ja o żywieniu wiem sporo, ale wciąż nie tyle aby kogoś pouczać. Wiele osób ślepo wierzy w to co znajdzie w internecie, nie zaśmiecajmy go więc informacjami co do których nie mamy pewności.

    OdpowiedzUsuń
  7. Żeby ustalić dawkę żywieniową nie wystarczy znać jakie składniki koń może zjeść. Trzeba wziąć pod uwagę energetycznosc każdego z nich, wagę i wiek konia oraz jego zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Przygotowanie pełnowartościowej dawki żywieniowej dla konia nie polega na wsypaniu na oko garści tego, czy tamtego. Dodatkowo, wypisałaś otręby pszenne. To prawda, znajdują się w wielu paszach niższej półki. Mają one jednak bardzo niekorzystny wpływ na konia, gdyż zawierają zly stosunek Ca:P. Powinien być 1:1, otręby pszenne mają 1:30. Żywienie otrębami pszennymi może powodować osteoporozę. Moja rada, swojego konia karm, czym chcesz. Ja o żywieniu wiem sporo, ale wciąż nie tyle aby kogoś pouczać. Wiele osób ślepo wierzy w to co znajdzie w internecie, nie zaśmiecajmy go więc informacjami co do których nie mamy pewności.

    OdpowiedzUsuń
  8. Jaką porcje 200 kg kucyku podawać

    OdpowiedzUsuń

Pisz śmiało!